Golden Reef 100 Miler Enduro Results 1986

                                                                                                                  
         RACE                                                    FIN TIME    80,5km       0-40  40-80  81-120 121-161  
POS  FN   NO.     NAME                  CLUB               Age                                                         
*                                                                hh.mm.ss   TIME  POS    split  split   split   split  
  1   2   23  Alwyn     Burger         Spectrum             29   14:38:30    6:37   1     2:58   3:39    4:10    3:51  
  2   1   66  Michael   Nel            Randmark             23   15:12:S5    7:03   3     3:16   3:47    4:06    4:03  
  3   5    1  Manie     Saayman        Spectrum             47   15:23:21    6:57   2     3:16   3:41    4:01    4:25  
  4   3   16  Poobie    Naidoo         Spartan              39   16:08:15    7:14   5     3:21   3:53    4:32    4:22  
  5   5   10  Joe       Correia        Bedfordview          42   16:09:25    7:35   8     3:37   3:58    4:18    4:16  
*                                                                                                                      
  6   2   44  Tony      de Jesus       Carleton Harriers    30   16:32:44    7:34   7     3:23   4:11    4:18    4:40  
  7   1   68  Jan       Smit           Queensburgh Harriers 24   17:06:42    7:26   6     3:15   4:11    4:42    4:58  
  8   5    2  Errol     Archer         J.H.A.C.             35   17:35:26    8:04  13     3:38   4:26    4:43    4:48  
  9   1   63  Willie    Malan          Sasol                34   17:41:15    8:10  15     3:39   4:31    4:38    4:53  
 10   2   47  Kai       Tarnow         Golden Reef          47   17:45:43    7:50  12     3:34   4:16    4:39    5:16  
*                                                                                                                      
 11   5    8  Johnny    Stuart         Randmark             51   17:46:31    8:11  16     4:00   4:11    4:36    4:59  
 12   1   61  Kobie     de Bruyn       Sasol                34   18:19:46    8:35  20     3:34   5:01    4:34    5:10  
 13   1   40  John      Luef           Carleton Harriers    26   18:25:02    8:29  19     3:58   4:31    4:46    5:10  
 14   2   28  Maurice   Archer         J.H.A.C.             28   19:08:36    8:47  21     3:59   4:48    5:03    5:18  
 15   1   60  Paul      Salmon         Mandene Park         31   19:09:46    9:22  30     4:30   4:52    5:09    4:38  
*                                                                                                                      
 16   3   18  Piet      Stander        S.A.D.F.             27   19:16:19    8:53  22     3:56   4:57    4:50    5:33  
 17   1   50  Bunny     Ramjee         Jhb Syndrome         36   19:37:41    9:34  33     4:10   5:24    5:03    5:00  
 18   1   35  John      Brown          Estcourt             52   19:38:25    8:10  14     3:18   4:52    5:06    6:22  
 19   5    7  Choo-Choo Cossey         Golden Reef          46   19:55:55    8:19  17     3:34   4:45    5:46    5:50  
 20   1   36  Tommy     Henwood        Benoni Harriers      35   20:05:15    7:38   9     3:13   4:25    5:46    6:41  
*                                                                                                                      
 21   1   57  Giep      van Niekerk    Randmark             31   20:16:36    9:01  25            9:01    4:40    6:35  
 22   4   12  George    Archer         J.H.A.C.             39   20:16:44    8:25  18     3:43   4:42    5:35    6:16  
 23   5    9  Les       Hackett        S.A.P.  (T)          48   20:18:26    9:00  24     4:02   4:58    5:16    6:02  
 24   1   48  Hans      Bellmund       Golden Reef          44   20:33:06    9:09  26     4:13   4:56    5:30    5:54  
 25   1   70  Francois  Marais         Secunda              29   20:35:38    9:40  35     4:38   5:02    5:02    5:53  
*                                                                                                                      
 26   1   62  Oros      de Meillon     Randmark             30   20:36:38    9:49  42     4:31   5:18    4:59    5:48  
 27   1   80  Peter     Matshego       R.E.G.M.             29   20:39:39    9:00  23     4:00   5:00    5:55    5:44  
 28   5    5  Rassie    Ras            Springs Striders     49   20:42:39    9:29  32     4:13   5:16    5:19    5:54  
 29   1   42  Antony    Kalis          Roodepoort           29   20:58:39    9:47  40     4:34   5:13    5:30    5:41  
 30   1   72  Peter     Miller         Secunda              32   21:08:39    9:44  36     4:38   5:06    5:08    6:16  
*                                                                                                                      
 31   5    4  Vic       Keeling        Golden Reef          58   21:22:58    9:39  34     4:05   5:34    5:33    6:10  
 32   2   30  Ria       van Schalkwyk *Secunda              29   21:24:26    9:45  37     4:34   5:11    5:09    6:30  
 33   1   54  Whitey    Nel            Springs  Striders    49   21:37:49    9:57  44     4:31   5:26    5:31    6:09  
 34   1   59  Phil      Lewis          J.H.A.C.             38   21:42:05   10:28  54     4:50   5:38    5:07    6:07  
 35   1   65  Andre     du Toit        Hartebeespoort       32   21:44:57    9:11  27     3:48   5:23    6:52    5:41  
*                                                                                                                      
 36   1   76  Buks      Swanepoel      Randmark             32   21:45:21   10:00  46     4:47   5:13    5:47    5:58  
 37   1   56  Garth     Chumbley       Impak                28   22:08:06   10:01  47     4:28   5:33    5:45    6:22  
 38   5    3  Arthur    Lello          Rockies              47   22:08:58    9:46  38     4:21   5:25    6:08    6:14  
 39   1   41  Rob       Rudman         R.A.C.               43   22:15:53    9:48  41     4:34   5:14    5:29    6:58  
 40   1   46  Arnold    Mynett         Pretoria M.C.        57   22:15:53    9:46  39     4:29   5:17    5:34    6:55  
*                                                                                                                      
 41       78  Disqualified                                                                4:31   4:31    0:00    0:00  
 42   4   14  Frankie   Vogel          Mandene Park         35   22:47:36   10:53  65     4:14   6:39    5:49    6:05  
 43   1   37  Ernie     Louw           Golden Reef          56   22:53:18   10:42  59     4:56   5:46    5:45    6:26  
 44   1   64  Allan     Johns          R.A.C.               31   22:55:05    9:59  45     4:05   5:54    6:37    6:19  
 45   4   13  Vasco     Nell           Golden Reef          41   22:55:05    9:56  43     4:21   5:35    6:40    6:19  
*                                                                                                                      
 46   2   21  Jack      Hansell        Randburg             37   22:56:55    9:11  28     4:11   5:00    5:54    7:51  
 47   1   45  Johnny    Reberio        Boksburg             30   23:13:36   10:42  61     4:46   5:56    5:44    6:47  
 48   1   74  Steve     Malpass        Randburg             34   23:15:34    9:24  31     4:11   5:13    6:09    7:42  
 49   4   15  Frits     Odendaal       Hartebeespoort       45   23:17:27   10:11  51     4:21   5:50    6:26    6:40  
 50   4   11  Haffie    Mahomed        Magnolia             38   23:25:19   10:19  53     4:27   5:52    6:04    7:02  
*                                                                                                                      
 51   3   17  Farley    Moodley        Magnolia             43   23:25:19   10:19  52     4:27   5:52    6:04    7:02  
 52   1   38  Danie     Louw           Golden Reef          27   23:25:41   10:42  60     4:56   5:46    5:45    6:58  
 53   1   32  Chris     Williams *     Roodepoort           44   23:35:04   11:03  68     4:53   6:10    5:46    6:46  
 54   1   49  Jan       Gibson         Ndaba                28   23:36:59   10:32  57     4:17   6:15    6:21    6:43  
 55   2   26  Carol     Owen           J.H.A.C.             42   23:38:16    9:18  29     3:56   5:22    6:12    8:08  
*                                                                                                                      
 56   1   34  Pieter    Botes          Bethal               28   23:39:37   10:28  55     4:46   5:42    6:18    6:53  
 57   1   79  Manie     Naidoo         Maritzburg           24   23:43:50   10:56  66     4:55   6:01    6:12    6:35  
 58   1   39  Ted       Hunter         Carleton Harriers    41   23:44:31   10:45  63     4:58   5:47    5:49    7:10  
 59   1   69  Casper    Bierman        S.A.D.F. Pretoria    27   23:44:48   10:41  58     4:45   5:56    6:17    6:46  
 60   1   55  Paul      van Rooyen     S.A.D.F. Pretoria    47   23:52:58   10:06  50     4:18   5:48    6:25    7:21  
*                                                                                                                      
 61   5   77  Frans     Snyman         Wanderers            48   23:54:14   10:44  62     4:47   5:57    6:09    7:01  
**                                                                                                                     
                   NON-FINISHERS                                                                                       
* 
      1   25  Leon      Pienaar        Debid                33               7:41  10     3:15
      0   53  Barkies   Barkhuysen     S.A.P.   (T)         22              10:30  56     4:35                         
      4   6   Potty     Potgieter      R.A.C.               32              10:49  64     4:18                         
      1   24  Gabe      Dlamini        Philani  Joggers     54              10:57  67     5:12                         
      1   31  Thabo M.  Tshabalale     Diggers              25               7:07   4     3:03                         
      0   73  Mike      Forshaw        Wits  Tech           24                            3:20                         
      1   29  Herman    de Beer        Ndaba                37                            3:48                         
      1   27  Tommy     Smith          Golden Reef          24               7:43  11     3:32                         
      0   71  Wim       Neethling      Secunda              33                            4:37                         
      0   43  Geoff     Saner          Randburg             31              10:02  48     4:12                         
      1   19  Bruce     Engelbrecht    J.H.A.C.             35                            4:35                         
      0   67  Manie     Grove          Randmark             39              10:06  49     4:31                         
      0   33  Darryl    Meyer          Boksburg             25                            4:46                         
      1   22  Mike      Kelly          S.A.B.C.             44                            4:37                         
      0   52  Charles   Smith          Germiston Callies    24                            4:44                         
      0   51  George    v.d. Merwe     Randmark             25                            4:13                         
**