Golden Reef 100 Miler Enduro Results 1990

                                                                                                                 
      September 1990                                                                                                    
         RACE                                                           FIN TIME
POS  FN   NO.     NAME                        CLUB                Age           
*                                                                       hh.mm.ss
  1   1   84  Jan         De Bruyn            Verwoerdburg              14:32:42
  2   4   20  Sello       Lethola             Spectrum             32   14:58:09
  3   3   22  Andries     Ventera             Alberton             31   15:15:11
  4   1   67  Gerhardus   Goosen              Verwoerdburg              17:07:32
  5   1  101  Anton       van den Worm        Bloemfontein Weermag      17:34:12
* 
  6   1   76  Jon         Pimm                Jeppe Quondam             17:39:47
  7   2   42  Jacobus     de Bruyn            Sasolburg                 17:51:56
  8   2   97  Leslie      Wright              Boksburg                  17:52:30
  9   1   75  Trevor      Coils               Benoni Northerns          18:11:55
 10   1   94  Andre       Prinsloo            Rustenburg                18:28:41
* 
 11   1   72  Jan         Swanepoel           Westonaria                18:44:48
 12   2   29  Johannes    van Dyk             WestGold Athletic         18:47:30
 13   1   37  Elizabeth   Smith               Roodepoort                18:52:51
 14   1  106  Chris       Jansen van Vuuren   Rustenburg                19:11:30
 15   1   64  Dion        Uys                 Impack                    19:11:44
* 
 16   1   48  Andre       Naude               Alberton                  19:18:13
 17   1  100  Neville     Dolan               Yellowwood Park           19:19:36
 18   1   61  Cornelius   Rademeyer           Impack                    19:27:55
 19   3   95  Marie       van der Merwe       Rustenburg                19:34:18
 20   4   21  Derek       Parker              Bedfordview               19:34:18
* 
 21   1   57  Andre       Jackson             Impack                    19:41:34
 22   1   60  Christiaan  Muller              Sasolburg                 19:47:33
 23   5   19  Pieter      Petzer              Impack                    19:50:32
 24   2   58  Jan         Kemp                Roodepoort                19:56:46
 25   3   59  Willem      Malan               Sasol Athletic            20:14:01
* 
 26   2   98  Eric        Wright              Boksburg                  20:16:54
 27   1   56  Dirk        Els                 Alberton                  20:23:41
 28   1   47  Wietsche    van der Westhuizen  Krugersdorp               20:29:50
 29   1   78  Jan         Victor              Bothaville                20:35:16
 30   1   54  Willie      Victor              Diamond Marathon          20:23:16
* 
 31   1   40  Petrus      Booysens            Impack                    20:46:33
 32   1   68  Theunis     Broodryk            Germiston                 20:55:53
 33   1   86  Steve       Kieser              Benoni Harriers           20:59:55
 34   1   49  John        Livock              Randburg Harriers         21:17:25
 35   9    6  Paul        Ras                 Springs Striders          21:23:59
* 
 36   1   66  Gary        Jarman              Jhb Canoe Club            21:36:05
 37   1   99  Kovalan     Moodley             Maritzburg Striders       21:40:16
 38   1   38  Hazel       Quilliam            Roodepoort                21:43:22
 39   1   63  Ernst       Steenberg           S A Defence               21:45:04
 40   1   39  Danie       Joubert             Bloemfontein Achilles     21:51:09
* 
 41   1   73  Johan       Barnard             Bloemfontein Achilles     21:51:09
 42   1   91  Johan       Calitz              Pretoria Defence          21:55:19
 43   1   36  Wilna       Esterhuizen         Randmark                  21:56:04
 44   2   30  Brian       de Beyer            Buffalo Road Runners      22:01:07
 45   1   43  Christo     Hammes              Randmark                  22:03:05
* 
 46   1   65  Brian       Marshall            Germiston Callies         22:12:20
 47   1   70  Gert        Jacobs              Diamond                   22:19:27
 48   1   55  Kevin       Reynolds            Goedehoop                 22:25:28
 49   1   45  Louwrens    Ellis               Sunward Park              22:25:33
 50   2   35  Johan       van Aswegen         Golden Reef R.R           22:39:53
* 
 51   1   50  Julius      Brand               Bloemfontein              22:51:06
 52   1  111  Frederic    Botha               Standerton                22:51:06
 53   1   80  Willem      Pieterse            Brakpan                   22:52:39
 54   1   85  William     Ellis               Golden Reef R.R           22:57:49
 55   5   18  Michael     Kelly               SABC                      22:59:35
* 
 56   1  109  Hylton      Simon               Pacers                    23:00:13
 57   1  102  Koos        Theunissen          Matla Gold                23:01:47
 58   1   79  Johannes    Lensley             Ndaba                     23:02:43
 59   1   53  Benhardus   Geldenhuys          Secunda                   23:05:48
 60   2   28  Wolfgang    Heiduck             Rocky RRC                 23:09:16
* 
 61   1  105  Carlos      Serao               Bothaville                23:09:41
 62   1  104  Johannes    De Wet              Bothaville                23:09:41
 63   6   10  Vasco       Nell                Golden Reef               23:20:42
 64   4  110  Bruce       Engelbrecht         Jhb Harriers              23:20:42
 65   6   15  Farley      Moodley             Magnolia                  23:20:42
* 
 66   1   90  Lindy-Lou   Burton              Rocky RRC Club            23:22:06
 67   1   77  Pieter      Jonker              KHOSA                     23:23:00
 68   1   69  Jan         Bernard             Impack                    23:26:40
 69   6   12  Fritz       Odendaal            SAP Pretoria              23:32:49
 70   3   24  Don         Ross-Watt           Golden Reef               23:36:33
* 
 71   3   25  Anton       Pretorius           Vlakfontein               23:36:33
 72   1  117  Johan       Steyn               Impala Platinum           23:37:39
 73   2   27  Robert      Bezuidenhout        Diggers                   23:43:18
 74   5   17  George      Archer              Jhb Harriers              23:48:45
 75   1   52  Hessie      Dhlamini            East Rand                 23:50:54
* 
 76   4  116  Manie       Naidoo              Lenasia                   23:53:00
 77   1   33  Elsa        Abrahams            Roodepoort                23:54:07
 78   1   34  Charmaine   Rowley              Benoni Harriers           23:55:30
 79   9    7  Vic         Keeling             Golden Reef               23:55:38
**
  Non Finishers
  1   
  2   
  3   
  4   
  5   
  6   
  7   
  8   
  9   
 10   
 11   
 12   
 13   
 14   
 15   
 16   
 17   
 18   
 19   
 20   
 21   
 22   
**