Golden Reef 100 Miler Enduro Results 1999

14/15th August 1999
                                                                  Finish   Split    Split     Split
Pos  Fn  Race     Name                Age     Club                 Time    0-80km  80-161km Difference
          no.                                                    hh:mm:ss   hh:mm  hh:mm:ss   h:mm:ss
*
  1   1   80 George      Small         Voltaren             46   15:14:02    7:26   7:48:02  +0:22:02
  2   1   62 Mark        James         Mercury              32   16:59:23    8:28   8:31:23  +0:03:23
  3   4   93 Michael     Nel           Randmark             36   17:12:31    7:59   9:13:31  +1:14:31
  4   2   92 Rassie      De Lange      Escom                38   17:21:51    7:57   9:24:51  +1:27:51
  5   3   48 Lukas       Booysen       Randmark             35   17:40:12    7:49   9:51:12  +1:02:12
*                                                          
  6   1   64 Anthony     Joubert       Transnet             34   18:01:34    7:51  10:10:34  +2:19:34
  7   6   44 Benny       Buys          Golden Reef          35   18:12:49    7:28  10:44:49  +2:16:49
  8   2   75 George      Niemandt      Transnet             29   18:17:36    7:36  10:41:36  +2:05:36
  9   1   58 Patrick     Elson         Gonubie              47   19:01:11    9:07   9:54:11  +0:47:11
 10   4   85 Amos        Van der Merwe Voltaren             48   19:09:53    7:54  11:15:53  +3:21:53
*
 11   1   60 Hennie      Grundling     Roodepoort           36   19:24:02    8:32  10:52:02  +2:20:02
 12   4   78 Hazel       Quilliam      Roodepoort           54   19:29:17    9:41   9:48:17  +0:07:17
 13   5   51 Anita       Botha         Roodepoort           40   20:26:34    9:08  11:18:34  +2:10:34
 14   1   66 Kurt        Leykauf       Thabazimbi           37   20:26:51    8:57  11:29:51  +2:32:51
 15   1   71 Philimon    Mongaqi       Transnet             37   20:46:36    9:14  11:32:36  +2:18:36
*
 16   3   73 Petra       Myburgh       Kelloggs Striders    50   21:10:23    9:21  11:49:23  +2:28:23
 17   1   57 Monkey      Edwards       Old Eds              51   21:22:45    9:57  11:25:45  +1:28:45
 18   4   61 Johan       Hibbert       Roodepoort           47   21:27:25    9:52  11:35:25  +1:43:25
 19   2  100 Miems       Grobler       Roodepoort           32   21:29:10    9:33  11:56:10  +2:23:10
 20   2   59 Anton       Goosen        BHS                  38   21:29:10    9:32  11:57:10  +2:24:10
*
 21   1   47 Fred        Beets         Bronkhorstspruit     43   21:29:10    9:32  11:57:10  +2:25:10
 22   5   45 Elsa        Abrahams      Roodepoort           50   21:44:08    9:41  12:03:08  +2:22:08
 23   1   91 Martinus    Wicks         Transnet             46   22:05:33   10:28  11:37:33  +1:09:33
 24   3   84 Louis       Smuts         Iscor                43   22:28:50    9:18  13:10:50  +3:52:50
 25   8   42 Willem      Jacobs        Rentmeester          51   22:42:41   10:14  12:28:41  +2:14:41
*
 26   2   74 Pete        Naidoo        Transnet             42   22:43:22   10:15  12:28:22  +2:13:22
 27   2   83 Theresa     Sequiera      Roodepoort           36   22:44:59   10:21  12:21:59  +2:00:59
 28   1   52 Theunis     Carstens      Golden Reef          40   22:51:45    9:46  13:05:45  +3:19:45
 29   1   81 Keith       Stroud        Golden Reef          27   22:51:45    9:46  13:05:45  +3:19:45
 30   1   68 Veronica    Marx          Transnet             32   22:58:52   10:25  12:33:52  +2:08:52
*
 31   1   49 Pieter      Booysen       Transnet             48   23:01:44   10:49  12:12:44  +1:23:44
 32   7   33 Jan         Kemp          Roodepoort           55   23:07:59   10:21  12:46:59  +2:25:59
 33   5   82 Joseph      Sequeira      Roodepoort           44   23:07:59   10:21  12:46:59  +2:25:59
 34   1   76 Annalize    Pearson       Transnet             46   23:40:04   10:45  12:55:04  +2:10:04
 35   1   87 Herman      Van Onselen   PTA Defence          42   24:10:47   10:18  13:52:47  +3:34:47
*
 36   1   70 Peter       Miller        Transnet             32   24:26:29   10:04  14:22:29  +4:18:29
 37   1   55 Lloyd       De Vries      Mercury              39   24:37:23   10:23  14:14:23  +3:41:23
 38   1   88 Basie       Venter        Transnet             39   24:45:30   11:04  13:41:30  +2:37:30
 39   1   89 Sonja       Venter        Transnet             39   24:45:30   11:04  13:41:30  +2:37:30
 40   1   50 Charles     Briedenhann   Transnet             40   24:47:16   11:05  13:42:16  +2:37:16
*
 41   1   79 Willie      Schoeman      Transnet             38   24:47:16   11:01  13:46:15  +2:45:15
 42   1   72 Sue         Moti          Rentmeester          48   24:59:20   10:14  14:45:20  +4:31:20
 43   1   53 Risef       Coetzee       BCRW                 32   25:04:00   11:22  13:42:00  +2:20:00
 44   3   55 Brian       Collings      Florida              47   25:10:48   11:22  13:38:49  +2:16:49
 45   3   56 Andre       Drotsky       Transnet(Pta)        47   25:13:59   11:15  13:58:59  +2:43:59
**
          69 Victor      Masikane      KHOSA R.R            32                11:26       
          63 Johannes    J.V Rensburg  Transnet             39                11:23 
          86 Louis       Van Greunen   Roodepoort           33                10:53 
          90 Owen        Webber        Gonubie              38                17:43 
          77 Gert        Pienaar       Iscor                38                 9:34 
          67 Linda       Maritz        Transnet             37                11:12 
          46 Ronel       Baasden       Transnet             37                 8:18 
          65 Doctor      Kgawane       Rand Road Warriors   34                 3:30 
*