Golden Reef 100 Miler Enduro Results 2001

                                                             Finish  Split    Split     Split
Pos      Name                    Age     Club                 Time   0-80km  80-161km Difference
*
  1     Lukas       Booysen       36  Randmark              17:05:28   7:32   9:33:28  +2:01:28
  2     Louis       Smuts         45  Iscor                 18:53:28   8:23  10:30:28  +2:07:28
  3     Erasmus     De Lange      40  Fit 2000              19:10:03   8:21  10:49:03  +2:28:03
  4     Johan       Hibbert       49  Roodepoort            19:53:40   8:54  10:59:40  +2:05:40
  5     Peter       Steyn         37  Benoni Harriers       20:14:33   9:17  10:57:33  +1:40:33
*
  6     Vernon      James         32  Roodepoort            20:20:30   9:20  11:00:30  +1:40:30
  7     Monkey      Edwards       53  Old Eds               20:28:29   9:06  11:22:29  +2:16:29
  8     Miems       Grobler       34  Roodepoort            20:33:31   9:11  11:22:31  +2:11:31
  9     Conrad      De Buys       35  Roodepoort            21:19:30   9:20  11:59:30  +2:39:30
 10     Richard     Mathevula     49  Randmark              21:47:23   8:26  13:21:23  +4:55:23
*
 11     Riaan       Frey          31  Transnet, Kroonstad   22:05:35  10:15  11:50:35  +1:35:35
 12     Lloyd       De Vries      41  Mercury               23:13:05  11:30  11:43:05  +0:13:05
 13     Steven      Beetge        40  Rand Road Warriors    23:15:55  10:00  13:15:55  +3:15:55
 14     Brian       Collings      48  Florida R.C           23:27:17  11:37  11:50:17  +0:13:17
 15     George      Niemandt      31  Transnet              23:32:28  11:34  11:58:28  +0:24:28
*
 16     Petra       Myburgh       52  Kelloggs Striders     23:36:21   9:42  13:54:21  +4:12:21
 17     Pieter      van Heerden   48  IPAC                  23:58:17  11:34  12:24:17  +0:50:17
 18     Herbie      Watton        48  Golden Leopard        24:06:17  11:34  12:32:17  +0:58:17
 19     Terry       Todd          38  Benoni Northerns      24:26:17   9:44  14:42:17  +4:58:17
 20     Pete        Naidoo        44  Transnet              25:03:37  11:10  13:53:37  +2:43:37
*
 21     Louise      Vorster       32  Alberton              25:06:10  11:10  13:56:10  +2:46:10
 22     Roanld      Van der Merwe 48  Mercury               25:08:10  11:30  13:38:10  +2:08:10
 23     Margaretha  Theunisen     29  Fit 2000              25:14:10  11:10  14:04:10  +2:54:10
 24     Sonja       Venter        31  Fit 2000              25:14:10  11:10  14:04:10  +2:54:10
**
**
                                                   Splits for  0-80km  81-161km
  1     Lukas       Booysen       36  Randmark                  7:32    10:04
  2     Louis       Smuts         45  Iscor                     8:23    10:53
  3     Erasmus     De Lange      40  Fit 2000                  8:21    11:09
  4     Johan       Hibbert       49  Roodepoort                8:54    11:52
  5     Peter       Steyn         37  Benoni Harriers           9:17    11:14

  6     Vernon      James         32  Roodepoort                9:20    11:20
  7     Monkey      Edwards       53  Old Eds                   9:06    11:28
  8     Miems       Grobler       34  Roodepoort                9:11    11:33
  9     Conrad      De Buys       35  Roodepoort                9:20    12:19
 10     Richard     Mathevula     49  Randmark                  8:26    13:46

 11     Riaan       Frey          31  Transnet, Kroonstad      10:15    12:05
 12     Lloyd       De Vries      41  Mercury                  11:30    12:12
 13     Steven      Beetge        40  Rand Road Warriors       10:00    13:15
 14     Brian       Collings      48  Florida R.C              11:37    12:26
 15     George      Niemandt      31  Transnet                 11:34    12:31

 16     Petra       Myburgh       52  Kelloggs Striders         9:42    14:35
 17     Pieter      van Heerden   48  IPAC                     11:34    12:57
 18     Herbie      Watton        48  Golden Leopard           11:34    13:05
 19     Terry       Todd          38  Benoni Northerns          9:44    15:25
 20     Pete        Naidoo        44  Transnet                 11:10    14:03

 21     Louise      Vorster       32  Alberton                 11:10    14:06
 22     Roanld      Van der Merwe 48  Mercury                  11:30    14:07
 23     Margaretha  Theunisen     29  Fit 2000                 11:10    14:14
 24     Sonja       Venter        31  Fit 2000                 11:10    14:14
        Victor      Masikane      34  KHOSA R.R            DNF 11:20
        Hennie      Grundling     38  Roodepoort           DNF  9:20
        Johannes    Fourie        34  Jackie Mekler        DNF 11:51
        Ivor        Bradford      36  Ukhosi               DNF --:--
        Sean        McKay         35  Benoni RFL           DNF --:--
        John        Luff          41  Boksburg             DNF --:--
        Mike        Nel           38  Daxina Striders      DNF --:--
        Bennie      Buys          37  Golden Reef RRC      DNF --:--