Golden Reef 100 Miler Enduro Results 2002

                                                             Finish  Split    Split     Split
Pos      Name                    Age     Club                 Time   0-80km  80-161km Difference
*
  1 135 Bruce       Arnett        31  R.A.C.                16:58:28   7:50   9:08:28  +1:18:28
  2 124 Martin      Jacobs        39  Golden Reef R.R.C     16:58:28   8:26   8:32:28  +0:06:28
  3 127 Gerard      Tiedt         37  Randfontein           17:43:03   8:15   9:28:03  +1:13:03
  4 123 Frans       Motlhagodi    36  Florida R.C           17:44:40   8:21   9:23:40  +1:02:40
  5 126 Siza        Mathevula     50  Randmark              19:06:23   8:56  10:10:23  +1:14:23
*
  6 140 Edmund      Luiz          39  Kellogs Striders      19:22:30   9:31   9:51:30  +0:20:30
  7  56 George      Niemandt      32  Spoornet              21:02:28   9:42  11:20:28  +1:38:28
  8  55 Petra       Myburgh       53  Kelloggs Striders     21:34:21  10:40  10:54:21  +0:14:21
  9 119 Peter       Steyn         38  Benoni Harriers       21:41:33   9:50  11:51:33  +2:01:33
 10 128 Daniel      Du Toit       40  Kelloggs Striders     22:27:29  10:22  12:05:29  +1:43:29
*
 11 115 Brian       Hurley        42  Kelloggs Striders     22:27:31  11:27  11:00:31  -0:26:29
 12 137 Johannes    J.V. Rensburg 42  Spoornet              23:54:30  11:04  12:50:30  +1:46:30
 13 125 Anthony     Williams      40  KHOSA R.R             23:55:35  11:50  12:05:35  +0:15:35
 14 138 Pete        Naidoo        45  Spoornet              23:55:37  10:42  13:13:37  +2:31:37
 15 131 Sajida      Abdool        29  Tongaat Panthers      24:53:05  11:37  13:16:05  +1:39:05
*
 16 133 Jacob       Tlhagale      36  SANDF                 24:58:55  12:22  12:36:55  +0:14:55
 17 132 Monkey      Edwardsa      53  Old Eds               25:12:10  10:40  14:32:10  +3:52:10
 18  28 Pieter      van Heerden   47  Ipack                 25:43:17  12:03  13:40:17  +1:37:17
 19 129 Brian       Collings      51  Florida R.C           23:43:17  12:02  11:41:17  -0:20:43
**
                                                     Splits for  0-80km         81-161km
Pos      Name                   Age     Club
  1 135 Bruce       Arnett        31  R.A.C.                        7:50       9:08:28
  2 124 Martin      Jacobs        39  Golden Reef R.R.C             8:26       9:11:59
  3 127 Gerard      Tiedt         37  Randfontein                   8:15       9:28:03
  4 123 Frans       Motlhagodi    36  Florida R.C                   8:21       9:23:40
  5 126 Siza        Mathevula     50  Randmark                      8:56      10:10:23
*
  6 140 Edmund      Luiz          39  Kellogs Striders              9:31       9:51:30
  7  56 George      Niemandt      32  Spoornet                      9:42      11:20:28
  8  55 Petra       Myburgh       53  Kelloggs Striders            10:40      10:54:21
  9 119 Peter       Steyn         38  Benoni Harriers               9:50      11:51:33
 10 128 Daniel      Du Toit       40  Kelloggs Striders            10:22      12:05:29
*
 11 115 Brian       Hurley        42  Kelloggs Striders            11:27      11:00:31
 12 137 Johannes    J.V. Rensburg 42  Spoornet                     11:04      12:50:30
 13 125 Anthony     Williams      40  KHOSA R.R                    11:50      12:05:35
 14 138 Pete        Naidoo        45  Spoornet                     10:42      13:13:37
 15 131 Sajida      Abdool        29  Tongaat Panthers             11:37      13:16:05
*
 16 133 Jacob       Tlhagale      36  SANDF                        12:22      12:36:55
 17 132 Monkey      Edwardsa      53  Old Eds                      10:40      14:32:10
 18  28 Pieter      van Heerden   47  Ipack                        12:03      13:03:17
 19 129 Brian       Collings      51  Florida R.C                  12:02      11:41:17
    121 Victor      Masikane      36  KHOSA R.R         DNF        12:10
    130 Ricky       Pillay        34  Scottburgh        DNF        12:00
    112 De Villiers Cloete        33  Arcadia           DNF        --:--
    122 Sean        McKay         37  Benoni RFL        DNF        --:--
    134 Friedrich   Schmidt       34  Enduro            DNF        --:--
    136 Willie      Schoeman      41  Spoornet          DNF        --:--
    139 Egino       Van Vuuren    44  Spoornet          DNF        --:--
**