Golden Reef 100 Miler Enduro Results 2007

28/29 September 2007                                                                                                  

         Race                                                   Finish    Split
Pos  FN   no.      Name            Age     Club                  Time     0-98km 
*
  1  2   150  Jeremaih  Mokhutsane  33  Chappies                17:44:34  09:46            
  2      115  Derek     Reyneke     49  Fit 2000                19:14:49  11:00            
  3  3   144  Vanessa   Wayland     40  Golden Reef             19:25:26  11:48            
  4  2   110  Susan     Hurter      45  A.S. Eagles             20:27:41  11:58            
  5  1   146  Henk      Mulder      33  A.D.T.                  22:19:58  12:34            
*
  6  1    74  Estelle   Earle       46  Ndaba                   22:26:01  12:32   
  7  1   149  Johan     Breytenbach 43  Roodepoort              23:00:23  13:24            
  8  1   145  Nico      Oelofse     34  Pretoria Marathon Club  23:16:17  13:37            
  9  8    60  Peter     Steyn       44  Kelloggs Striders       23:56:42  13:41            
 10  3   119  David     James       49  Mercury                 24:00:22  13:36            
*
 11  4   134  Guy       Drew        48  Randburg Harriers       24:36:43  13:24   
 12  3   112  Victor    Masikane    41  Golden Reef             24:50:28  14:10            
 13  1   141  Louis     Fourie      41  Hartebeespoort          25:07:57  13:57            
 14  5   142  Vernon    James       38  Roodepoort              25:51:08  14:20          
*
**

RELAY TEAMS
RELAY TEAMS
 
Pos      No.     Runner 1        Runner 2        RunnerS         Runner 4                Team                     98km    Finish     
  1       A       A Venter        M Atkins        P Passmore      M Brandon-Kirby         Vetseun & The Phat Cats 06:41   11:04:48           
  2       G       M Kenneth       I Moreshead     M Geddie        D Moller                Boksburg A Team         06:40   11:54:15           
  3       O       A Posthumus     A Kroese        T Botha         M Venter                Phakisa                 07:30   12:51:25           
  4       V       D Rynhold       G Rynhold       C Harbenson     M Harbenson             Brothers in Arms        08:00   13:03:06           
  5       U       S Cornelius     W Moolman       F Meyer         A Atkins                Rooi Krieke             07:45   13:04:40           
*
  6       W       J Le Roux       C Smit          R Smit          I Carelse               Chappies                08:14   14:02:46
  7       D       F van Eeden     W Snyman        A Dollenberg    V Sithole               Banna ba Matla          08:25   14:09:48           
  8       B       L De Speville   T Williams      T Deane         T Abbott                Adventure Racing Club   08:49   14:34:22           
  9       S       S van Heerden   M Pieterse      A Mans          K van Wentzel           Malachite               09:15   14:47:34           
 10       R       S Kotze         C Weineke       N Botha         R Spacrnanns            The Way to go           08:58   14:57:56           
*
 11       F       I Steyn         J Coetzee       M Bruwer        J Delport               Fantastic 4             09:25   15:10:35
 12       K       S van den Spuy  D van den Spuy  H Rossouw       N Page                  Falcon Flyers C         09:02   15:31:38           
 13       E       M van der Walt  G Nel           S Engelbrecht   G Grimbeck              Mittal AC               09:25   15:37:11           
 14       C       J Jonck         A Jonck         J Dunn          H Dunn                  The Fricken Four        09:35   16:02:28           
 15       L       C Wridgway      D Hutchinson    E Burmeister    P Burmeister            Falcon Flyers D         09:50   16:21:22           
*
 16       N       A van Staden      van Zyl       W van der Merwe E Havenga               Va Va Va Vhoom          10:03   16:34:42
 17       Q       C Havenga       D Egan          L van Greunen   R Gird                  Snail Express           10:03   16:34:42           
 18       J       S Kelsey        A Kelsey        R Bill          M Edol                  Falcon Flyers B         10:00   16:53:52           
 19       I       A Viljoen       T Prinsloo      E Owens         N Cockram               Falcon Flyers A         10:17   17:00:23           
 20       P       H Quilliam      E Abrahams      T du Toit       J Sequeira              Old Crocks              11:05   18:30:58           
*
 21       H       K Aupiais       A Sinclair      M van der Merwe T Strydom               T-Kam                   11:45   19:44:58
 22       M       B Dujardin      J Fourie        D Pretorius     F Burley                Walkie Talkie           11:55   19:45:49           
 23       T       K van Greunen   J van Eeden     D Hainsworth    M Keyter                Reef Rats               12:08   20:25:55